Kıbrıs Gece Kulüpleri Fiyatları

Merhaba sevgili misafirler geceprensi olarak sizlere gece hayatı ile ilgili bildiklerimi aktarmaya devam ediyorum. Kıbrıs’a gelen misafirler için elimden geldiğince sıkı bir gece rehberliği yapmaya çalışıyorum. Gece Prensi olarak zaman buldukça gece kulüplerinden bahsetmeye çalışıyorum. Ekim ayından bu yana Biyax başta olmak üzere çeşitli kulüpler hakkında detaylı bir formatta yazılar hazırladım.

İletişim sayfasından gelen form verileri doğrultusunda bugün sizlere kıbrıs gece hayatı fiyatları hakkında bilgilendirmeler yapacağım.  Fiyatlandırma konusunda yelpazenin biraz geniş olduğunu söyleyebilirim. Çünkü kıbrıs gecelerinde nasıl takılacağınızla alakalı bir durum fiyat konusu. Ben sizin night club mekanlarında takılacağınızı varsayarak bilgilendirmeler yapmaya çalışacağım.

Kıbrıs bildiğiniz gibi Türkiye’de pahalı bir yer olarak bilinir ve öyle anlatılır. Aslında pahalı olan noktalar kısmi diyebiliriz. Bu şekilde anlatılmasının sebebi aslında Kıbrıs’da kiralanan dairelerin fahiş fiyatlarda olması vb. durumların büyük rolü vardır. Ev kiraları, restaurantlar ve cafelerin anlatıldığı kadar pahalı olmasının sebebi sterlin para biriminin bölgede en az türk lirası kadar büyük rol oynaması.

İngiliz ev sahipleri ve işletmeciler Kıbrıs’ta malesef acımasız davranıp fiyatlarda ciddi oynamalar yapmaktadır. Serbest piyasa bölgesi desek sanırım yerli yerinde bir tespitte bulunmuş oluruz. Özellikle Girne bölgesinde basit bir akşam yemeği yemek iki kişi +100 TL’den patlayabilir. Hal böyle olunca Kıbrıs’a bu yönde söylentilerde beraberinde geliyor. Örnek Magosa bölgesinde Girne’de olduğu gibi fiyatlar çok yüksek değildir. Magosa öğrenci bölgesi olduğu için ve Kıbrısın ücra bir noktası olduğu için kira, gıda vb. ihtiyaçlar Türkiye kadar hesaplı olduğunu söyleyebilirim.

İstanbul – Kıbrıs Gece Hayatı Fiyat Farkı

İstanbul

Böylesine bir kıyaslama yapmak bile doğru olmaz ancak Kıbrıs’a daha önce hiç gelmemiş misafirlerimiz için altın niteliğinde bir bilgi olacaktır. Dünyaca ünlü Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, gece hayatı konusunda dillere destan. Sortie, Reina gibi belli başlı kulüplere sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünyanın her bölgesinden gelen insanlar vardır.

Ancak İstanbul’da hizmet veren bu tarz büyük gece kulüpleri çoğu zaman kavga ve diğer olaylara kendilerini alıştırmıştır. Eğer yanınızda bir partneriniz yok ise ya da çok zengin değilseniz bu kulüplerin kapısından geçmek bile mesele. Eğer olurda içeri girebilirseniz zaten bütün mesele sonrasında başlıyor. Gece sonunda binlerce liralık hesaplar, köprünün bacağında ve denize sıfır bir gece kulübü için değeceğini düşünerek umursanmıyor insanlar tarafından.

Kıbrıs

Denizin ortasında kalmış bir ada olan Kıbrıs’ta gece hayatı bayağı hareketli geçmektedir. Bölgede insanlar avrupa kültürüyle yaşamaktadır ve suç oranları İstanbul ve benzeri büyük şehirlere göre neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. İşte bir bölgeyi yaşanabilir hale getiren en güzel şey bence bu durumdur.

Kıbrıs’ta yaşayan insanların birbirlerine olan saygı ve duyarlılığı bölgeye turist olarak gelen çoğu misafir tarafından anlatmakla bitmez. Gece hayatıda işte bu yüzden olaysız ve çok eğlenceli geçer. Kıbrıs’ta alkol fiyatlarının Türkiye’ye göre ucuz olması oraya giden misafirleri şaşırtıyor. Gece kulüpleride alkolün ucuz olması da bir sebep olarak kulübe gelen misafirlere ücretsiz alkol ve meze servisi yapmaktadır.

Gece Prensi olarak Kıbrıs gece hayatını hep elimden geldiğince net bir şekilde anlatmaya çalıştım. Kulüp içerisinde ki dans şovlarından tutunda garsonların güler yüzlü olması ve gittiğiniz kapıdan asla çevrilmediğiniz bir gece hayatı düşünün! İşte burası Kıbrıs…

Hayatının belki de 10 yılını neredeyse haftada 2 gün bu kulüplerde geçiren bir birey olarak şunu söyleyebilirim ki eğer tatil planlarınız arasında Kıbrıs var ise ve gece hayatını seviyorsanız kesinlikle korkmadan bu güzel yaşam noktasına gelebilirsiniz.

İnsanların size Kıbrıs hakkında abartarak anlattığı fiyatlar hakkında ki yorumlara kulak asmayın.

Lefkoşa – Alayköy bölgesinde ki gece kulüpleri ( stripriz kulüpleri ) ne gelip katalog talep etmeseniz dahi o gece çılgınlar gibi alkol alıp eğlenmenin bedeli 50 – 100 TL’den fazla olmayacaktır. Hal böyle olunca Kıbrıs gece hayatı gayet avantajlı bir hale dönüşmüş oluyor.

Sizlere her daim yerinde bilgiler vermeye çalışan Gece Prensi olarak fiyatlandırma başlığınında sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorum ve iletişim sayfalarından iletebilirsiniz.

Hoşçakalın.

Call Now Button
WhatsApp
WhatsApp
Merhaba Hemen Katalog Alabilirsin !!!
Powered by